Úvod Profil Produkty Prodej Služby Aktuality Kariéra Kontakty

Spring Star Show 2020 Velký test steliv 2020 23. Bentonitová konference Mezinárodní výstava koček 2019 Čtvrtstoletí KERAMOST, a.s. Metal Kielce 2018 22. Bentonitová konference Velký test steliv Výstava koček opět v Mostě 21. Bentonitová konference Výstava koček v Mostě 20. Bentonitová konference Mezinárodní výstava koček 2016 Redesign obalů steliv pro kočky Novinka - lehčené stelivo Provoz Malé Chvojno zrušen 19. Bentonitová konference Mezinárodní výstava koček v Mostě 2015 Jsme členy Těžební unie FOND-EX 2014 18. Bentonitová konference Mezinárodní výstava koček 2014 20 let pod logem KERAMOST, a.s. Bentonitová konference 2013 Mezinárodní výstava koček 2013 Spuštěn nový portál steliv! Štěpení KERAMOST, a.s. FOND-EX 2012 Bentonitová konference 2012 Proč se (ne)bát toxoplasmózy? Mezinárodní výstava koček 2012 Bentonitová konference 2011 Sen zvířat 2011 Křest brožury Jak se sází strom 2011 Bentonitový zpravodaj Propet 2011 Velký test steliv 2010 Aerodrom Most

Aerodrom Most

Dne 26.8. 2008 byl za výrazného přispění společnosti KERAMOST, a.s. oficiálně založen AERODROM Most. Jde o poslední z pěti dromů, kterými se město Most může pochlubit (Autodrom, Hipodrom, Aquadrom a Bugydrom). Podpora mosteckého letiště je tak další z aktivit, kterou KERAMOST, a.s. přispívá k rozvoji regionu.

V preambuli zakládací listiny se uvádí:
Mostecko je dlouhodobě zatíženo soustředěnou výrobou paliv a energií, spojenou s těžbou uhlí a doprovodných hmot. tyto činnosti bezesporu výrazně ovlivnily život, vzhled a pověst regionu. Po úspěšných rekultivacích je nutné dokončovat revitalizace a užití celého území, včetně následné údržby. Jednou z přirozených cest je využití potenciálu lidí provozující zájmovou a sportovní činnost ve vztahu k sobě samým, ale i k obecné prospěšnosti minimálně v oblasti cestovního ruchu a dopravní infrastruktury (letecké dopravy). Pro soustředění sil a prostředků zakladatelů, v očekávání podpory a spolupůsobení orgánů veřejné správy a samosprávy, se založilo volné sdružení „AERODROM Most“.

Hlavní cíle sdružení AERODROM jsou:

  1. Soustředění sil a prostředků zajistit podmínky územního rozvoje letiště pro udržení sportovní činnosti při žádoucím rozvoji do komerčního využití letecké dopravy a zájmové činnosti.
  2. Vytvořit podmínky pro koordinaci přímo souvisejících aktivit v rámci regionu.
  3. Dle svých možností přispět k propagaci a zlepšení image Mostecka.
  4. Společně ve spolupráci s OHK Most a ostatními institucemi hájit své zájmy.
  5. Nabídnout dalším příznivcům a podporovatelům Aerodromu přímou a oboustranně prospěšnou spolupráci.
  6. Společně vytvářet podmínky pro využití areálu pro další sporty a zájmové činnosti (např. cyklistika, volnočasové aktivity dětí apod.)
  7. Vytvářet a zajišťovat podmínky pro získávání mládeže pro letecký a parašutistický sport.

Zakládací listinu podepisovali zakladatelé Aerodromu, kterými jsou:
Aeroklub Most a SKY WALKERS Czech Republic s.r.o.
Dále následovali patroni zakládacího aktu:
Ústecký kraj zastoupený hejtmanem Jiřím Šulcem, město Most zastoupené primátorem Vlastimilem Vozkou, město Litvínov zastoupené starostou Milanem Šťovíčkem a generální partner Aerodromu firma KERAMOST, a.s. zastoupená generálním ředitelem, Ing. Jiřím Fílou. Na závěr stvrdil dokument za OHK Most její předseda Rudolf Jung.

Fotogalerie

Zakládací listina Aerodrom 1 Aerodrom 2 Aerodrom 3 Aerodrom 4


copyright © KERAMOST, a.s.   /    design © martindesign.cz